Творчество- إبداع

литература и изкуство без граници- لأدبٍ وفنٍ بلا حدود

ИндексReklamaGalleryCalendarТърсенеРегистрирайте сеВход
Добре дошли във форум Творчество! Нека направим света още по-хубав с красотата на литературата и изкуството.

Share | 

арабският свят и медиите

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
MaggiePooh

Брой мнения : 33
Местожителство : софия
Професия/Хоби : Принцеса на Творчеството
Registration date : 30.05.2009

ПисанеЗаглавие: арабският свят и медиите   Пет Юни 19 2009, 17:23

Здравейте, интересно ми беше да засегна една тема, която отдавна ми прави впечатление.

Интересува ме какво е мнението Ви във връзка с медийния образ, който се съставя за арабския свят.
Достоверен ли е?
Цели ли някаква отрицателно насочена към Ориента пропаганда??
Адекватно ли се представят проблемите на съвременното арабско общество (дори що се отнася до начина, по който се представя войната между Израел и Палестина. Мислите ли, че телевизията показва достатъчно РЕАЛНИ факти за истинското положение на палестинците???)

Мисля, че темата е интересна, предимно защото ще ми е интересно да чуя мнението ви по въпросите свързани със стереотипите, които се налагат за арабите и арабските жители, ниската осведоменост и прочие. monkey
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://www.maggiepooh.wordpress.com
Sabin

Брой мнения : 118
Registration date : 05.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: арабският свят и медиите   Пон Юни 22 2009, 12:25

Моите уважения към многовековната богата култура на арабския свят.А нима всичко не тръгва от там?Нашите к о н т р о л и р а н и медии не дават н и к а к ва  информация за процесите в арабския свят.Аз мисля,че борбата не е толкова между идеите в религиите, а в п а р и т е,към които се стремят б о г а т и т е от Запада!!!
Вижте профила на потребителя
lussy21

Брой мнения : 723
Местожителство : London
Професия/Хоби : студентка/икономист / чистачка :)
Registration date : 21.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: арабският свят и медиите   Вто Юни 23 2009, 01:04

Голямата битка е за пари и власт и това е всеизвестната тайна. Всичко това е защото този свят е луд и ценностите му са някакъв благороден метал (злато) и някакви камъчета (диаманти) - основа за парите-хартийки и тези неща се разпореждат с душите на хората.
Аз мога да кажа че в арабският свят има запазени велики морални ценности които ние отдавна сме загубили. Религията им е една и съща с нашата и само притурките на различните култури им объркват главите и заслепяват будното съзнание.
Има добро там, но има и зло. Ако си позволяват да водят войни и да ги наричат ДЖИХАТ, строго се лъжат че ДЖИХАТ Е МАТЕРИАЛНО-ВОЕННА ВОЙНА. Това е духовна, словестна война на доброто и злото. Война в която ще се борят за спасението на душите на хората не с пушки и ножове а с Любов и Добри дела. Ще има една единствена ценна величина - Живот. Пари ще бъдат прибавяни в държавната хазна за роден човек. Това са едни от целите на джихата. Според една наука наречена Джифрит - изгубена и предадена ми по един вълшебен начин на скоро, думата Джихат съдържа информацията за небесният пратеник - онзи който те трябва да последват в името на един Бог - Живот и една единствена вяра - Бъдеще, подчинена на едно единствено чувство - Любов за да се спаси света.
Дали нашите информационни центрове крият за нас арабската действителност или техните инфо-центрове крият за тях нашата действителност, няма разлика, но на лице са тези два фактора - лъжа и измама!
Според мен ако искате да се наречете Човек на този свят вие не трябва да разделяте хората по националност или религия, иначе вие не сте нищо друго освен слуги на дявола, който сее разделение с всички сили и по всички начини използвайки религийте най-вече.

С уважение към всички народи: Люси
Вижте профила на потребителя http://paranormalnoto.5forum.net/index.htm
kireza

Брой мнения : 44
Местожителство : Бургас
Registration date : 17.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: арабският свят и медиите   Вто Юни 23 2009, 09:50

Що се отнася до политиката на всички големи държави,не само към арабският свят,то тя е пропита с идеята за пари,за икономическите лостове.
Да вземем войната в Ирак.
Садам Хюсеин,въпреки риториката за вътрешна консумация,бързаше да унищожи ракетите си,както поиска Буш.Но нападението започна.Защо?
Няма никаква истина за оръжията за масово унищожение.Фамилията Буш и Садам Хюсеин са имали общи бизнес дела,които по някаква причина ги скарват.И забележете - за да отмъсти на Садам заради частни интереси,Буш използува моща на Америка и нейните съюзници,което показва абсолютната бандитска физиономия на икономическата политика на големите държави.И нашите местни политикобандити са знаели тази истина,но нали са гъзолизци....
Не че Садам е бил цвете,той унищожава всички които дори малко не вдъхват доверие.Нещо с познат привкус?Ами да,методите на великият изрод Сталин.....
Омразата между хората от различни религии и етноси я посяват тези,които се стремят да ограбват по бандитски хората от разните вероизповедания или етноси.Примери?Няма защо да ги търсим непременно в арабският свят,те са в България.Българските политбандити плашат българите с турците,а турските политбандити даже плащат за това,поне така се говори.
А западните народи вече се страхуват от ислямските фундаменталисти,още повече че във Франция живеят повече от 5 млн мюсюлмани,в Германия са още толкова,а в Англия май са около 7 млн.Макар че атентатите в Ню Йорк,по подозрения на самите американци,са били инспирирани от БУШ,сега плашат народите с тях....Затова и не искат Турция да влезе в Евросъюза,а в същото време помагат на фундаменталистите да закрепят властта си в тази голяма мюсюлманска държава,като пречат на просветените военни да прилагат заветите на Ататюрк за светска Турция.
Защо плашат Европа с ислямският фундаментализъм,а в същото време му помагат да установи хегемония в единственната мюсюлманска държава,способна да бъде преграда за този фундаментализъм???
ЛИЦИМЕРИЕ И АБСОЛЮТНА ПОДЛОСТ!!!
СЪЩАТА ПОЛИТИКА ПРОВЕЖДАТ И НА БАЛКАНИТЕ!!!

В земите ханаански се води такава политика,както и в България.Когато Израел се готви да подпише споразумението с палестинците,израелските ултра убиват даже собственните си премиери.Същото става и в палестинската общност.Явно има интереси тези два народа никога да не живеят в мир,макар самите народи да го желаят.А ИНТЕРЕСНОТО Е ЧЕ ЕВРЕИ И ПАЛЕСТИНЦИ СА ОТ ЕДИН ГЕНЕТИЧЕН КЛОН - СЕМИТСКИЯТ,Т.Э. ТЕ СА ПОЧТИ БРАТЯ,КАКТО СА СЛАВЯНИТЕ ОТ РАЗНИТЕ ДЪРЖАВИ.....РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ.......
Имам приятели сред евреите,както и сред палестинците,така че мога трезво да оценям ситуацията.В този район разните държави не ще допуснат мир.САЩ,Русия,Иран,Сирия,Пакистан,Евросъюзът са основните виновници за кръвопролитията.Тук се намесва и Китай,той проявява жив интерес към тези събития.
Така че Земята,за жалост,май никога не ще живее в пълен,траен мир,защото силите на тъмнината сега са взели надмощие над силите на светлината,а Армагедон ще се разгори с пълна сила в близките години.....Имало Вавилоска кула,нова не искат да допуснат да се построи...И забележителното е че силите на мрака са от всички религиозни изповедания,при тях няма пречки за обединението им в името на господството над света.
А МЕДИИТЕ СЕГА СА СОБСТВЕННОСТ НА ТЪМНИТЕ СИЛИ И СЪЗДАВАТ СТРАШНИЯТ ОБЛИК НА МЮСЮЛМАНСКИЯТ СВЯТ,ПЛАШИЛО ЗА ХРИСТИЯНСКИЯТ СВЯТ.СЪЩОТО ПРАВЯТ И МЕДИИТЕ В ИСЛЯМСКИЯТ СВЯТ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ХРИСТИЯНСКИЯТ СВЯТ.НО СИЛИТЕ СА ЕДНИ И СЪЩИ!!!!!
ТЕ СА БРАТЯ ПО ИНТЕРЕСИ И ТОВА ГИ ОБЕДИНЯВА ЗА ПОРОБВАНЕТО НА ОБИКНОВЕННИЯТ ЧОВЕК,НЕЗАВИСИМО ОТ НЕГОВАТА РЕЛИГИОЗНА И ЕТНИЧЕСКА ПРИНАДЛЕЖНОСТ!!!!!
Вижте профила на потребителя http://rodolubie.110mb.com/rodolubie_v_stihove_i_proza/index.htm
lussy21

Брой мнения : 723
Местожителство : London
Професия/Хоби : студентка/икономист / чистачка :)
Registration date : 21.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: арабският свят и медиите   Сря Юни 24 2009, 01:18

Basketball bounce
Прав си, Киреза, ама много си прав. Това е истината, но народът дори да се разбунтува и вземе властта от ръцете им то те са вредители. Те ще пуснат корени в новата власт - като троскот. Ако погледнем само в Българската история и ще видим как едни и същи личности или фамилии учавстват във всички правителства. То тронът на властта е заразен от злото. Аз понякога се шегувам с изявлението, че Бог винаги е прав, защото негов трон е светият дух и затова той никога не сяда а стои прав. Ето и една друга причина да не сяда на трона - трона е власт, която деградира личността.деформира душата и съзнанието.
Силите на злото както казваш са в правителствата и медиите. Аз бих казала, те са навсякъде - от просяка на ъгъла, който проси не защото няма друг начин а защото не му се иска да работи, до властоимащите богати ''същества'' чиито интереси са само парите, макар да не им липсват и да не живеят в недоимък.
Аз не знам тези държавни глави, мафиоти и други какво мислят и с кои глави? Защото пак те са в църквите и джамиите и се молят - на кого не знам - но не на Бога.
Народът е беден и по джоб и по душа.
Управниците снемат негодуванието на народите им към тях самите чрез пораждане на омраза и насочването и извън техните граници. Всяват омраза между народи, които нямат и представа за манипулацията. Така както Европа насади България и Румъния, като ги направи не съперници а братя които да се бият и набеждават един друг. А те вместо да се сговорят и да си подадат ръце се карат кой крив и кой прав. И управниците и медиите подклаждат огъня на омразата между простолюдието на двата народа.
Главна причина за всичко е и простолюдието - необразовани и не просветени хора. Силните имат изгода да поддържат болшинство от неграмотни, недобре образовани и полуобразовани хора за да има кой да ги следва в простотийте които вършат.
Да оставим арабски или европейски свят. В Гамбия в последните дни са арестувани и затворени без право на никакъв контакт няколко журналисти които дръзнали да сипят опровержения и недоверие към властта и президенството. Силата веднага стъпва на шията на появилата се заплаха. Журналистите са първите приятели на властта, както и първите врагове. Но властта не трае врагове.
И така , уважаеми приятели - не мразете или обичайте народите заради правителствени интереси. Обичайте хората - обичайте добрите хора а лошите - тях не ги мразете а ги съжалявайте и презирайте. Лошите хора са за съжаление и презрение. Те са попаднали в лапите на злото и ако се чувстват добре там, то те са за презрение.
Вижте профила на потребителя http://paranormalnoto.5forum.net/index.htm
kireza

Брой мнения : 44
Местожителство : Бургас
Registration date : 17.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: арабският свят и медиите   Сря Юни 24 2009, 08:27

Sad Тъкмо мислех да ставам управник,но ти пресече това ми желание Very Happy
Но ако бог ми отреди една диктаторска година,така ще прочистя България от смрадта,че и след 10000 години няма да се намери и една мръсотийка.Еххх Борис І.....Но както казват "На бодлива крава бог рога не дава"......
Вижте профила на потребителя http://rodolubie.110mb.com/rodolubie_v_stihove_i_proza/index.htm
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: арабският свят и медиите   Today at 07:48

арабският свят и медиите
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Ерогенните зони и зодиите
» Зодии и парфюми
» Рио де Жанейро
» Тракийски селища