Творчество- إبداع

литература и изкуство без граници- لأدبٍ وفنٍ بلا حدود

ИндексReklamaGalleryCalendarТърсенеРегистрирайте сеВход
Добре дошли във форум Творчество! Нека направим света още по-хубав с красотата на литературата и изкуството.

Share | 

Доброволчество и благотворителност...

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
MaggiePooh

Брой мнения : 33
Местожителство : софия
Професия/Хоби : Принцеса на Творчеството
Registration date : 30.05.2009

ПисанеЗаглавие: Доброволчество и благотворителност...   Чет Юни 11 2009, 21:20

Даването на милостиня, наречено Закияд, е един от основните стълбове на Исляма. Христос проповядва "ако имаш две ризи, едната да дадеш на другаря си". Още от древността хората са смятали за висша ценност благотворителността, която в различните епохи е имала различни проявления.

Лично за мен благотворителността и доброволчеството са изключително важна част от живота ми, но за това бих могла да ви разкажа някой друг път...

Предлагам на вниманието ви една статия, която написах наскоро в блога си отностно доброволчеството:

цъкни тук Smile

Мисля, че съвременната ни действителност ни предлага доста поводи за размисъл, говорейки за благотворителност. Каква е позицията Ви по въпроса? Помагате ли и при какви условия? Възпитавате ли децата си на благородство и благородство ли е всъщност благотворителността? какво трябва да се промени? как? защо?

Ясно е, че чрез дискусия няма как проблемът да бъде разрешен, но дори и това е начало. Нека заедно помислим какво можем да направим Smile
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://www.maggiepooh.wordpress.com
Sabin

Брой мнения : 118
Registration date : 05.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Доброволчество и благотворителност...   Пет Юни 12 2009, 12:42

Уважаеми съмишленици.Благородството е  като пола и таланта-човек се ражда с тях.Така че,щастлив е този който е белязан от Господ Бог с това качество.
Вижте профила на потребителя
etchi

Брой мнения : 358
Местожителство : Варна
Registration date : 22.03.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Доброволчество и благотворителност...   Съб Юни 13 2009, 06:47

Благородството и благотворителността в чистата и форма, са преди всичко начин на отношение към заобикалящия свят - позитивност и съпричастност.
Що се отнася до статията, заинтригува ме и съм съгласна с позицията на автора.
Истината е че в страната ни доброволчеството не е често срещано в обществено организирана форма, нито е залегнало като инициатива и политика насочена към ангажираност на младежта.
Не липсва като цяло, защото в отделни структури я има и се ползва в педагогическа форма с цел възпитаване и оформяне на ценности и принципи. До колко като цяло, това се допълва и подпомага от родителите и подкрепя ли се инициативата и желанието на новото поколение да изразят себе си и значимостта си по този начин, не бих могла да отговоря.
Отговарям за себе си и моето отношение към проблема и най-вече към задачата и отговорността ми да създам и оформя правилната нагласа, мислене и действие по въпроса в съзнанието на своите деца, така както това са направили родителите ми, по отношение на мен.
dr_abdul
Златен потребител
Златен потребител

Брой мнения : 1265
Registration date : 04.03.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Доброволчество и благотворителност...   Съб Юни 13 2009, 11:03

Да помагаш на другите...
да раздаваш от все сърце и душа..
да смяташ че всичко което притежаваш е божидар ...
и да го делиш с радост с другите...
Това означава едно нещо: че заслужаваш името ( човек)

flower
Вижте профила на потребителя http://tworchestwo.forumandco.com
kireza

Брой мнения : 44
Местожителство : Бургас
Registration date : 17.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Доброволчество и благотворителност...   Съб Юни 13 2009, 21:24

Прави ми впечатление че когато се появи конкретна необходимост от подпомагане на конкретен нуждаещ се човек,народът ни се отзовава като по-бедните не се колебаят,правят го без всякаква показност.Но когато организации събират някакви средства хората с право се отнасят подозрително.На какво ли не се нагледахме през тези 20 години,с какво ли не се сблъскахме,даже и с явен бандитизъм в тази област,от която държавата в лицето на управляващите ни бандити е абдикирала окончателно.Та те са абдикирали от всичко,което касае живота,здравето и смъртта на обикновенният човек.И затова се радвам като виждам човечността на честните наши сънародници,макар че сме бедни.
Вижте профила на потребителя http://rodolubie.110mb.com/rodolubie_v_stihove_i_proza/index.htm
Julia Ivanova

Брой мнения : 6
Местожителство : България
Registration date : 08.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Доброволчество и благотворителност...   Съб Юни 13 2009, 21:39

Днес, на плажа, както се припичах блажено, една девойка ми бута картичка в ръката и ми казва, че струва 2лв. и е жест на благотворителност от моя страна, ако и ги дам. Бих ги дала, но начина, по който ми ги поиска, ме отблъсна и ме накара да се замисля за каква кауза работи - предположих, че за себе си, естествено. При липса на някаква легитимация и да обикаля плажовете.....не звучи много обнадеждаващо. Иначе нямам нищо против благородството да сме благотворителни и го правя, когато знаят как да си поискат.
Понеже е събота вечер и съм на едно малко за добър сън, пожелавам на всички тук приятна и съдържателна ....съботна вечер.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Доброволчество и благотворителност...   Today at 11:49

Доброволчество и благотворителност...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1